לשיחת ייעוץ
077-2050041​

עורך דין פלילי, עורך דין פלילי בתל אביב
tay
ozin
איתי רוזין ושות׳, משרד עורכי דין
Itay Rozin & Co.Law Office
 
לאחרונה נחשפנו לפעילותו של אזרח העונה לשם אבי דוביצקי, אשר לקח על עצמו לבער מרשת האינטרנט את כלל הפדופילים וכאלו שמתכתבים עם קטינים ברשת.
אין חולק שהמטרה ששם לעצמו מר דוביצקי הינה ראויה, ידוע גם שלמשטרת ישראל יש מערך חוקרים המתמחה בפעילויות רשת ותפיסת עברייני מין ברשת. השאלה היא האם מטרתו של דוביצקי המכנה עצמו "צייד הפדופילים" גם מקדשת את האמצעים?

כשבוחנים את פעילותו של דוביצקי מגלים לכאורה, שדרך התנהלותו אינה תמיד עולה בקנה אחד עם החוק ולמעשה על מנת לאתר מפרי חוק הוא עצמו מפר את החוק.
עלינו לשאול את עצמנו האם זה ראוי שאזרח מן השורה ייטול לידיו סמכויות שיטור וחקירה? וכל זאת כאשר הוא עושה זאת באמצעים אסורים של הדחה, פיתוי, התחזות לאחר ועוד? האם למעשה אין אנו חוטאים לעצמנו כאשר אנו מתירים לאותו אדם לפעול באמצעים שמלכתחילה אסורים על משטרת ישראל בעצמה?

ונוסיף לכל האמור ביצוע לכאורי של עבירות נוספות של "צייד הפדופילים" הכוללות פגיעה בפרטיות ולשון הרע זאת לאור העובדה שהוא נוהג לפרסם צילומים והתכתבויות שלו עם אותם חשודים תוך התעלמות מצווי איסור פרסום ובטרם הוגש נגדם כתב אישום קל וחומר בטרם הורשעו בדין.

כיצד זה מתבצע?

אבי דוביצקי מתחזה לקטינה בצ'אטים של וואלה ו- נענע 10 באמצעות פתיחת כינוי באתר. לרוב מוצמד לכינוי משפט פתיחה פרובוקטיבי על-מנת ליצור מצג שווא לפיו אותה קטינה מצויה בצ'ט למטרות מיניות.

כאשר אחד מן הגולשים פונה לאותה קטינה מיד נמסר לגולש מספר טלפון נייד ובקשה להמשיך את השיחה באמצעות תוכנת ה- וואטס-אפ.

מכאן והלאה מתכתב אבי דוביצקי עם הגולש תוך שהוא מנווט את השיחה לתכנים מיניים ואף שולח תמונות של בחורה צעירה בתואנת שווא שזוהי תמונת ה-"קטינה".

בלא מעט מקרים ההתחזות קופצת מדרגה, כאשר לאותו תחקירן מצטרפת סטודנטית צעירה שתפקידה הוא להתחזות לקטינה בשיחות טלפוניות עם אותם גברים.
לא אחת, בשיחות ובתכתובות אלו מזמין דוביצקי את הגברים לפגוש את "הקטינה" בתואנות שונות ומשונות ותוך כדי פיתוי של ממש.

אלו שמתפתים להגיע ולהיפגש עם הקטינה מוצאים עצמם במפגש עם משטרת ישראל, נעצרים ונלקחים לתחנת המשטרה ופעמים אף תוך כדי שאותו דוביצקי מצלם ומתעד את המעצר בווידאו.
מאוחר יותר מועלים הסרטונים לרשת והכול כאשר מדובר עדיין באנשים חפים מפשע שטרם הורשעו בהליך פלילי!

אז מה הבעיה?

הפעילות שהצגנו לעיל בחלקה, לכאורה, בלתי חוקית בעליל ובחלקה מעלה שאלות חוקיות שטרם התבררו בבית המשפט. שאלה נוספת קשורה לעצם מתן "הכשר" לפעילות זו במסגרתה אזרח מן השורה לוקח לידיו את תפקיד הרשות החוקרת ומבלי שיש לו הכשרה לדבר.

פעילותו של דוביצקי אמורה להתבצע על ידי המשטרה שהיא הגוף האמון על המלחמה בפשיעה במובן זה איין זה ראוי שהמשטרה תתפרק מסמכויותיה ותאפשר לאזרח מן השורה לאכוף את החוק.

אין זה סוד שבמקרים רבים המשטרה מפעילה סוכנים על מנת להפליל עבריינים בין אם מדובר בשוטר סוכן ובין עם מדובר בעבריין שהופך לסוכן משטרתי. במקרים אלו ישנם נהלים קפדניים להפעלת הסוכנים ולכל סוכן יש מפעיל שתפקידו לוודא שפעילות הסוכן הינה בהתאם לנהלים ובהתאם לחוק.

במקרים רבים בתי המשפט זיכו נאשמים מאחר והתגלה שהסוכן שהפליל אותם לא פעל כחוק ו\או פעל באופן שהדיח ופיתה אותם לביצוע העבירות דבר שאסור מבחינה חוקית.
הטעם לאיסור הינו ברור כיוון שאין אנו מעוניינים לגרום לאנשים לבצע עבירות, בדומה מאוד לאיסור התנ"כי של "בפני עיוור לא תיתן מכשול" (ויקרא פרק י"ט פס' י"ד)
פעילותו של דוביצקי דומה מאוד לפעילות סוכן משטרתי אבל, וכאן האבל הגדול, אף אחד לא מפקח על התנהלותו, אין פיקוח על התכנים והשיחות של דוביצקי עם אותם אנשים, אין פיקוח על ההדחה והפיתוי בהם הוא משתמש וממילא מאחר והוא אינו סוכן משטרתי בעל הכשרה הוא כלל אינו מודע למה מותר ומה אסור.
לא בכדי תגובת דובר משטרת ישראל לפעילותו של דוביצקי הינה כדלקמן:

"מרבית פעילותו של מר דוביצקי בתחום המכונה על ידו 'איתור פדופילים' הנה בעלת ערך ראייתי מוגבל בשל אופן פעילותו. עבירות מין ברשת האינטרנט נאכפות באופן נחוש ומקצועי על ידי מערך מיומן ומוסמך של חוקרים בכלל יחידות המשטרה, בליווי פרקליטים ובאופן סדור ומפוקח"

עד כה אין החלטה גורפת ברשויות האכיפה והתביעה בנוגע לתלונות הרבות המוגשות על ידי דוביצקי והן אכן רבות ומגיעות למאות תלונות. חלק מהתלונות נסגרות מבלי שיוגש בהן כתב אישום ובחלק מהמקרים מוגשים כתבי אישום.
נראה, שבעתיד הקרוב תיאלץ המערכת המשפטית להכריע באשר לחוקיות התנהלותו של דוביצקי כאשר התיק המתאים יגיע לפתחו של בית המשפט.

אז מה עושים?

בשל חוסר הבהירות באשר לפעילות זו ולאור חוסר האחידות בטיפול בתלונות אלו כדאי וצריך להיוועץ בעורך דין פלילי המתמחה בתחום על מנת לנסות ולהוביל לסגירת התיק ולהימנע מהגשת כתב אישום.
 

 
 
משרדנו ממוקם במרכז ת"א בסמוך לרשויות התביעה הפרקליטות ובית המשפט.
משרדנו מייצג בתיקים פליליים ברחבי הארץ. 
עורך דין פלילי איתי רוזין מלווה את לקוחותיו החל משלבי החקירה ועד  לניהול התיק
בבית המשפט והכול במקצועיות, בדיסקרטיות ובאופן אישי והדוק.
משרדנו זמין 24/7 באמצעות דרכי ההתקשרות באתר או במקרים דחופים
בנייד - 050-7219492.

טלפון: 077-2050041

פקס: 077-2050047
דוא"ל:  Itay@rozinlaw.co.il
כתובת:  החשמונאים 100 תל אביב
באתר שלובים עצות, טיפים ומאמרים שכתב עורך דין איתי רוזין.
אך מובן שאין הדברים מהווים ייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להיוועץ באופן פרטני בעורך דין המתמחה בתחום הפלילים

מיקום ודרכי יצירת קשר:

האתר נבנה, עוצב וקודם ע״י מו-טק בניית אתרים

לפניכם מקצת הפרסומים בתקשורת אודות תיקים שטופלו במשרדנו :

עורך דין פלילי איתי רוזין זיכה נאשם משני כתבי אישום בגין איומים ברצח על גרושתו. לכניסה לכתבה לחץ כאן.
עורך דין פלילי איתי רוזין שחרר ממעצר חשוד בחילופי ירי בין ימ"ר מרכז למשפחת חרירי בג'לג'וליה. לכניסה לכתבה לחץ כאן.
עורך דין פלילי איתי רוזין משחרר ממעצר חשוד בפדופיליה שנעצר בעקבות תלונה של
אבי דוביצקי.
לכניסה לכתבה לחץ כאן.
עוד תלונת שווא נגד גברים המשטרה לא בודקת אליבי של גברים
לכניסה לכתבה לחץ כאן
חילופי ירי במרכז ג'לג'וליה.
לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 

עורך דין פלילי איתי רוזין זיכה נאשם משני כתבי אישום בגין איומים ברצח על גרושתו. לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 
עורך דין פלילי איתי רוזין שחרר ממעצר חשוד בחילופי ירי בין ימ"ר מרכז למשפחת חרירי בג'לג'וליה. לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 
עורך דין פלילי איתי רוזין משחרר ממעצר חשוד בפדופיליה שנעצר בעקבות תלונה של
אבי דוביצקי.
לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 
עוד תלונת שווא נגד גברים המשטרה לא בודקת אליבי של גברים
לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 
חילופי ירי במרכז ג'לג'וליה.
לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 
עורך דין פלילי איתי רוזין זיכה נאשם משני כתבי אישום בגין איומים ברצח על גרושתו. לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 
עורך דין פלילי איתי רוזין שחרר ממעצר חשוד בחילופי ירי בין ימ"ר מרכז למשפחת חרירי בג'לג'וליה. לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 
עורך דין פלילי איתי רוזין משחרר ממעצר חשוד בפדופיליה שנעצר בעקבות תלונה של
אבי דוביצקי.
לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 
עוד תלונת שווא נגד גברים המשטרה לא בודקת אליבי של גברים
לכניסה לכתבה לחץ כאן
 
חילופי ירי במרכז ג'לג'וליה.
לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 
בית המשפט העליון מקבל את הערעור ומפחית בעונשו של דודו מגידיש.    
לכניסה לכתבה לחץ כאן.
 
מעבדת ענק הניבה סמים במיליוני שקלים
פוסטה - נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב 15 פברואר 2016  כאן.
 
המשטרה עצרה את החשוד, תושב נתניה (29) מקורבו לשעבר של ריקו שירזי, בחשד כי רצח ביריות את בנו של ראש ארגון הפשיעה. מעצרו הוארך ב-9 ימים, שאר פרטי החקירה חסויים
מעריב - נכתב על ידי אלון חכמון, ב 16 למאי 2016  כאן.
 
תקיפה וחטיפה של חרירי נגד עבדל קאדר.
לכניסה לכתבה לחץ כאן
 
הותר לפרסום : אבי אבוטבול חשוד במעורבות ברצח שי שירזי
המשטרה עצרה אתמול את אבוטבול והיום הוארך מעצרו בשישה ימים. בתחילת השבוע נעצר מיכאל לוי החשוד ברצח שירזי. סנגוריו של אבוטבול: "מדובר במעצר שווא"
מעריב - נכתב על ידי אלי סניור, ב 18 למאי 2016  כאן.
 
 
צעיר שרכב על טרקטורון סמוך להר ברכה רדף אחרי מכונית שגרמה לו לסטות לשוליים. בעקבות הירי הוא שהה במעצר של שב"כ במשך שבוע ונאשם בירי לעבר כלי תחבורה. סנגורו: "הוא ירה ברובה צעצוע ונחקר כאילו מדובר בפרשה ביטחונית חמורה" מעריב - נכתב על ידי אלישע בן קימון וגלעד מורג, ב 4 לספטמבר 2016  כאן.
 
כוחות הביטחון עצרו מתנחל כבן 18 בשבוע שעבר בחשד שירה כדורית ברזל ברובה אוויר אל עבר מונית פלסטינית, כך הותר אחר הצהריים לפרסום. איש לא נפגע באירוע, אך נזק נגרם לשמשת הרכב. המשטרה ושירות הביטחון הכללי מנעו מן הצעיר לפגוש עורך דין במשך ארבעה ימים אחרי מעצרו. היום הוגש נגדו כתב אישום.
מעריב - נכתב על ידי יותם ברגר, ב 4 לספטמבר 2016  כאן.
 
 
תיעוד: נער גבעות רודף אחר מכונית פלסטינית בחווארה 
מה עשה נער גבעות שרכב על טרקטורון אחרי שנהג מונית פלסטיני סטה לכיוונו? בתיעוד שהגיע לחדשות 10 הוא מבצע מרדף ויורה לעבר הנהג הפלסטיני באקדח אוויר. לאחר מכן הוא נעצר לחקירת שב"כ, הודה והתחרט. החוקרים החליטו שלא מדובר באירוע לאומני נכתב על ידי רועי שרון, חדשות ערוץ 10, ב 13 לאוקטובר 2016  כאן.
 
 
גסי כהן, הדור הבא.
העימותים עם המשטרה בשכונה נמשכים: שוטרים תועדו מובילים לניידת קטין כשהוא לבוש בתחתונים בלבד. עצור אחר צולם שוכב על הרצפה וידיו אזוקות מאחורי גבו. בתגובה, מספר פחים בשכונה הוצתו. בקרוב: פגישה בין מפקדת המרחב החדשה לבין תושבי השכונה
נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב 13 נובמבר 2016 כאן
 
הקטין הופשט ונעצר, השופטת שחררה אותו
תיעוד המעצר שהגיע לידי חדשות 2 מעלה שאלה בדבר תפקודם של השוטרים בשטח.הקטין שנעצר הובל כשמכנסיו מופשלים – ותלונה הוגשה נגד השוטרים: קטין בן 17, בלי עבר פלילי,
נעצר ברחובות חולון והובל לניידת כשהוא אזוק ומכנסיו מופשלים. האירוע התרחש בליל שבת לעיני צעירים רבים שהיו באזור.
נכתב על ידי גיא פלג, חדשות ערוץ 2 ב 13 בנובמבר 2016 כאן
 
החשד: צעירים היכו למוות סודני בן 40 ש"הטריד נערות"
המשטרה אינה מרחיבה בנוגע לנסיבות התקיפה הקטלנית ברחבת העירייה בפתח תקווה אבל סנגור של אחד העצורים טוען כי מרשו לא היה מעורב בתקיפה שהתפתחה על רקע ניסיונו של המנוח להתחיל עם צעירות מקומיות  
נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין,  ב 22 בנובמבר 2016 כאן
 
נעצר חשוד שני ברצח אזרח סודאן בפתח תקוה בשבוע שעבר
מפרטי החקירה עולה כי קטטה החלה בשל הערות שהעיר אזרח סודאן לנשים שעברו במקום. מעצרם של שני החשודים הוארך עד יום ראשון. המשטרה עצרה אתמול (שני) חשוד נוסף ברצח אזרח סודאן בפתח תקוה בשבוע שעבר. בימים האחרונים ערכה המשטרה חיפושים אחר החשוד.  
נכתב על ידי לי ירון,  ב 22 בנובמבר 2016 כאן
 
הוארך בשישה ימים מעצרו של החשוד ברצח אזרח סודן בפתח תקווה.
בית משפט השלום בפתח תקווה האריך בשישה ימים את מעצרו של בן 19 החשוד ברצח אזרח סודן בשבוע שעבר. על פי החשד, הצעיר היכה את באביקר אדו אבו עלי בן ה-40 סמוך לבניין העירייה יחד עם נער בן 16 לאחר שדיבר עם בנות במקום. 
נכתב על רענן בן צור,  ב 23 בנובמבר 2016 כאן
 
כתבה ששודרה בערוץ 10 - תיעוד: נער גבעות רודף אחר מכונית פלסטינית בחווארה מה עשה נער גבעות שרכב על טרקטורון אחרי שנהג מונית פלסטיני סטה לכיוונו? בתיעוד שהגיע לחדשות 10 הוא מבצע מרדף ויורה לעבר הנהג הפלסטיני באקדח אוויר. לאחר מכן הוא נעצר לחקירת שב"כ, הודה והתחרט. החוקרים החליטו שלא מדובר באירוע לאומני נכתב על ידי רועי שרון, חדשות ערוץ 10, ב 13 לאוקטובר 2016 כאן.
 
כתבה שפורסמה בידיעות אחרונות
צעיר שרכב על טרקטורון סמוך להר ברכה רדף אחרי מכונית שגרמה לו לסטות לשוליים. בעקבות הירי הוא שהה במעצר של שב"כ במשך שבוע ונאשם בירי לעבר כלי תחבורה. סנגורו: "הוא ירה ברובה צעצוע ונחקר כאילו מדובר בפרשה ביטחונית חמורה"מעריב - נכתב על ידי אלישע בן קימון וגלעד מורג, ב 4 לספטמבר 2016 כאן.
 
כתבה שנכתבה בעיתון הארץ ונכתבה על ידי יותם ברגר, ב 4 לספטמבר 2016
כוחות הביטחון עצרו מתנחל כבן 18 בשבוע שעבר בחשד שירה כדורית ברזל ברובה אוויר אל עבר מונית פלסטינית, כך הותר אחר הצהריים לפרסום. איש לא נפגע באירוע, אך נזק נגרם לשמשת הרכב. המשטרה ושירות הביטחון הכללי מנעו מן הצעיר לפגוש עורך דין במשך ארבעה ימים אחרי מעצרו. היום הוגש נגדו כתב אישום.
 
כתבה שנכתבה ב וואינט ע״י אלי סניור ב18 למאי 2016
הותר לפרסום : אבי אבוטבול חשוד במעורבות ברצח שי שירזי המשטרה עצרה אתמול את אבוטבול והיום הוארך מעצרו בשישה ימים. בתחילת השבוע נעצר מיכאל לוי החשוד ברצח שירזי. סנגוריו של אבוטבול: "מדובר במעצר שווא"
לכניסה לכתבה המלאה לחץ כאן
 
בכתבה שפורסמה במעריב ע״י אלון חכמון בתאריך ה16 למאי 2016 נכתב
המשטרה עצרה את החשוד, תושב נתניה (29) מקורבו לשעבר של ריקו שירזי, בחשד כי רצח ביריות את בנו של ראש ארגון הפשיעה. מעצרו הוארך ב-9 ימים, שאר פרטי החקירה חסויים.